preventavir
Разместить аптеку
preventavir

Пледрекс инструкция и описание

  • Международное название: Comb drug
  • Фарм. группа: Комбинированные препараты, содержащие кортикостероиды и...
  • ATС-код: S03CA01
  • Условие продажи: Нет в продаже

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ПЛЕДРЕКС

(PLEDREX)

Загальна характеристика:

основні физико-хімічні властивості: прозорий розчин без кольору абоблідо-жовтий;

склад: 1 мл крапель містить дексаметазону фосфату натрієвої солі 1 мг, хлорамфеніколу 10 мг;

допоміжні речовини: кислота борна, нітрат феніл ртутний, натрію тетраборат, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Краплі очні / вушні.

Фармакотерапевтична група. Лікарський засіб для застосування в офтальмології та отології. Комбіновані препарати, що містять глюкокортикостероїди і протимікробні засоби. Код АТС S03С А 01.

Фармакологічні властивості. Комбінований лікарський засіб для місцевого застосування в офтальмології та отології, що містить синтетичнийглюкокортикостероїд дексаметазон і синтетичний антибіотик хлорамфенікол.

Хлорамфенікол

Фармакодинаміка. Синтетичний антибіотик, ідентичний природному продукту життєдіяльності Streptomyces venezuelae. Має широкий спектр бактеріостатичної дії. Ефективний по відносно до багатьох грам позитивних і грам негативних бактерій, збудників гнійних інфекцій, менінгококової інфекції, активний щодогемофільних бактерій, бруцел, рикетсій, хламідій, спірохет. Слабоактивний щодо кислотостійких бактерій, синьо гнійної палички, клостридій та найпростіших. Проникає в клітини мікро організмів і діє на мікроби, які знаходяться внутриклітинно (рикетсії, хламідії).

Фармакокінетика. Терапевтична концентрація при місцевому застосуванні утворюється в скловидному тілі, рогівці, райдужній оболонці, водявій волозі ока (в кришталик не проникає).

Дексаметазон

Фармакодинаміка. Синтетичний глюкокортикостероїд з вираженоюпроти запальною, проти алергічною та імуносупресивною дією. Гальмує вивільненняАКТГ, незначно впливає на рівень АТ і водно-сольовий обмін. Зменшує ексудацію та проникність капілярів.

Фармакокінетика. Після закапування в кон’юнктивальний мішок добре проникає в епітелій рогівки та кон’юнктиви; терапевтична концентрація досягається у водявій волозі. Термін проти запальної дії після закапування в око 1 краплі 0,1% розчину чи суспензіі - 4 – 8 годин.

Показання для застосування. Як очні краплі Пледрекс показаний при інфекційних захворюваннях, бактеріальному кон’юнктивіті, виразках рогівки; для профілактики очних інфекцій до та після хірургічних втручань; при алергічних і запальних захворюваннях очей – кон’юнктивіті; епісклериті та склериті; при запаленні повік і після травматичних, хімічних уражень ока.

При бактеріальному та зовнішньому отиті, хронічному середньому отиті, вперед- і після- операційний період при хірургічному втручанні на вусі та соскоподібному відростці; при алергічних і запальних захворюваннях вуха, отореї, при бактеріальних інфекціях, що швидко розвиваються, при операціях насоскоподібному відростці.

Спосіб застосування та дози. Дорослим: по 2 – 3 краплі в око/вухо 3 – 4рази на добу.

Дітям: по 1-2 краплі в око/ухо 3 - 4 рази на добу.

Термін лікування визначається тяжкістю та перебігом захворювання.

Побічна дія. Минуще подразнення, підвищений внутрішньо очний тиск, алергічні реакціі, розвиток задньокапсулярної катаракти. При захворюваннях, що спричиняють стоншення рогівки, при місцевому використанні кортикостероїдіввідмічались випадки перфорації. Рідко може відмічатись відчуття свербежу або печіння.

Протипоказання. Пледрекс протипоказаний пацієнтам при підвищеній чутливості до будь- якого інгредієнта препарату в анемнезі, за наявності інфекції Herpes simplex, при грибкових інфекціях; інфекціях ока, при вірусних ураженнях рогівки та кон’юнктиви, коли діагноз невідомий, та при глаукомі. Призначають з обережністю при виразках рогівки. Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування. Не повідомлялось.

Особливості застосування. Треба призначати з великою обережністю пацієнтам з глаукомою в анамнезі та у випадках, коли показана тривала терапія. При розвитку реакції гіпер чутливості до будь- якого інгредієнта препарату необхідно перервати лікування та провести відповідну терапію. Якщо краплі Пледрексзастосовують протягом 10 днів і більше, необхідно регулярно контролю вативнутрішньо очний тиск. Дітям, вагітним і жінкам, які годують груддю, слідзастосовувать препарат тільки під медичним наглядом.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Фенітоїн, фенобарбітал, ефедрин і рифампіцинможуть посилювати метаболічний кліренс кортикостероїдів і призводити до зниження їх рівня в плазмі.

Умови та терміни зберігання. Зберігати в сухому, темному місці при кімнатній температурі (від +15 до +250С). Зберігати в недоступному для дітей місці.

Після розкриття зберігати флакон з щільно закритим ковпачком у прохолодному місці (від +8 до +150С). Не можна використовувати препарат більше 30 днів після розкриття флакона.

Термін придатності - 2 роки.